• Základné informácie

Zaužívané názvy

Gymnázium Snina, Gymko

• Charakteristika školy

Všeobecnovzdelávacia stredná škola, ktorá poskytuje absolventom úplné vyššie sekundárne vzdelanie ukončené maturitnou skúškou. Vzdelávanie sa uskutočňuje v štvorročnom a osemročnom študijnom programe. Vyučovací jazyk je slovenský, forma štúdia denná.

Gymnázium, Študentská 4, Snina je moderná vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje kvalitnú prípravu žiakov na štúdium na všetkých typoch vysokých škôl na Slovensku a v zahraničí, ale aj na výkon niektorých povolaní v správe, kultúre a v ďalších oblastiach.

Škola umožňuje žiakom získať všeobecné vedomosti vo všetkých všeobecnovzdelávacích predmetoch, rozšírené odborné vedomosti a zručnosti vo zvolených voliteľných predmetoch už od 3. ročníka a kvalitnú prípravu v dvoch cudzích jazykoch – v škole sa vyučuje anglický, francúzsky, nemecký a ruský jazyk.

• Poloha a vybavenie školy

Škola sa nachádza v centre mesta, má strategicky výbornú polohu pre dochádzanie žiakov zo všetkých častí mesta, ale tiež z okolitých miest a obcí. Vlaková a autobusová stanica sú vo vzdialenosti približne 5 minút chôdze.

Vyučovanie prebieha v moderne vybavených odborných učebniach a laboratóriách. Každý predmet má svoju učebňu vybavenú notebookom, dataprojektorom, interaktívnou tabuľou alebo premietacím plátnom, reproduktormi a internetom. V škole sú 2 jazykové laboratóriá, učebňa informatiky a 3 špecializované laboratóriá pre predmety biológia, fyzika a chémia.

V multimediálnej aule školy s kapacitou 130 osôb sa pravidelne uskutočňujú rôzne prednášky, semináre, besedy, konferencie, videokonferencie, stretnutia s rodičmi a rôzne spoločenské podujatia.

Škola má vlastnú knižnicu, rozhlasové a televízne štúdio, posilňovňu, gymnastickú miestnosť, dve pingpongové miestnosti, 4 oddychové zóny v spoločných priestoroch školy, študovňu a miestnosť vybavenú počítačmi, ktoré môžu žiaci využívať na prípravu na vyučovanie aj v popoludňajších hodinách.

Súčasťou vonkajšieho areálu školy je multifunkčné ihrisko, kde v prípade priaznivého počasia prebieha vyučovanie telesnej a športovej výchovy. Vlastnú telocvičňu škola nemá, časť hodín telesnej a športovej výchovy sa vyučuje v posilňovni, v gymnastickej cvičebni a na školskom multifunkčnom ihrisku. Na vyučovanie telesnej a športovej výchovy škola využíva priestory Mestskej športovej haly a SPŠ.

• Žiaci a zamestnanci

V súčasnosti v škole študuje 165 žiakov v 8 triedach, z toho sú 4 triedy 4-ročného študijného programu a 4 triedy 8-ročného študijného programu.

Škola má 27 zamestnancov - 19 učiteľov, 3 pedagogické asistentky a 6 nepedagogických zamestnancov.