• Obnovenie prezenčného vyučovania pre končiaci ročník

• Milí žiaci končiaceho ročníka, milí učitelia a rodičia,

na základe informácií MŠVVaŠ SR v nádväznosti na platný COVID AUTOMAT sa prezenčné vyučovanie žiakov končiaceho ročníka v našom gymnáziu obnoví od stredy 3.3.2021. Účasť žiakov IV. A, IV. B a VIII. OKTÁVY na prezenčnom vyučovaní je povinná.

Z uvedeného dôvodu je nutné, aby každý žiak a učiteľ mal platný negatívny AG alebo PCR test na COVID-19 alebo potvrdenie o tom, že sa naňho vzťahuje výnimka v zmysle platnej vyhlášky ÚVZ SR. Test je možné absolvovať napríklad v budove Slovenského Červeného kríža, územný spolok Snina, Ulica 1. mája 882/17, 069 01 Snina alebo aj kdekoľvek inde. Odporúčam, aby ste sa vopred objednali cez link: https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php a absolvovali testovanie v dňoch 1.3.2021 alebo 2.3.2021, kedy budú po vzájomnej dohode kapacity uvedeného testovacieho miesta posilnené. Pri nástupe do školy je potrebné predložiť vyplnené a podpísané vyhlásenie: Priloha_c._10a_-_Plnolety_ziak_-_Cestne_vyhlasenie_a_suhlas_so_spracovanim_udajov.docx​​​​​​​

Ostatné ročníky okrem končiaceho ročníka budú pokračovať v dištančnom vzdelávaní.

V prípade akýchkoľvek nejasností ma kontaktujte (iveta.lazorova@gymsnina.sk).

Prajem Vám pevné zdravie a neúnavný optimizmus.

RNDr. Iveta Lazorová, riaditeľka školy

• „EkoGymkoPoster“

• Gymnázium Snina vyhlasuje súťaž „EkoGymkoPoster“ s podtitulom: „Aby sme konali, musíme najprv premýšľať. Uvažuj o udržateľnej spotrebe a VYJADRI SA!

Predmet súťaže: Plagát so sloganom

Trvanie súťaže: do 10. marca 2021

Vyhlásenie výsledkov súťaže: 15. marca 2021 (Svetový deň spotrebiteľských práv)

Ceny pre víťazov:

1. miesto - peňažná poukážka v hodnote 20 eur
              2. miesto - peňažná poukážka v hodnote 15 eur
              3. miesto - peňažná poukážka v hodnote 10 eur

Téma súťaže: Udržateľná spotreba

„Ak chceme žiť udržateľným spôsobom, musíme zdroje Zeme využívať tak, aby sa stihli obnovovať. Naša spoločnosť je však orientovaná konzumne a vyvíja na planétu enormný tlak. Európa patrí k tým oblastiam, ktoré zanechávajú na životnom prostredí našej planéty najvýraznejšiu stopu. Ak by ostatní obyvatelia Zeme mali rovnaký životný štýl ako Európania, na svoju obživu by potrebovali zdroje dvoch planét. Počas mnohých desaťročí sa náš život stával čoraz pohodlnejším. Spôsob, ktorým vyrábame a  spotrebúvame, sa podieľa na mnohých ekologických problémoch dneška, ku ktorým patrí globálne otepľovanie, znečistenie, vyčerpávanie prírodných zdrojov a strata biodiverzity. Občania EÚ tvoria menej ako 10  % obyvateľstva Zeme, ich spotreba však predstavuje polovicu celosvetovej produkcie mäsa, štvrtinu produkcie papiera a 15 % vyrobenej energie. Nepochybne žijeme prehnane konzumným spôsobom života.

Udržateľná spotreba sa týka nášho životného štýlu, nákupných návykov a  spôsobu, akým využívame a  likvidujeme výrobky a služby.“

(Brožúra: Rozumnejšie a ohľaduplnejšie k prírode, Európska komisia)

Podmienky súťaže: Zapojiť sa môže každý žiak Gymnázia Snina, ktorý v termíne do 10. 3. 2021 zašle plagát so sloganom (verš, báseň, heslo, komix a pod.) vytvorený ľubovoľnou technikou (pc – formát: .jpg, .png, kresba, maľba, koláž a pod.) s  námetom udržateľnej spotreby na mailovú adresu: andrea.mala@gymsnina.sk. Tešíme sa na Vašu tvorbu!

• Poukázanie 2% z dane za rok 2020

• Vážení rodičia a sympatizanti Gymnázia v Snine,

je tu obdobie podávania daňových priznaní, a tým aj možnosť poukázať 2% z dane za rok 2020 neziskovým organizáciám. Obraciame sa preto na Vás s prosbou o poukázanie 2% zaplatenej dane nášmu občianskemu združeniu v zmysle zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmu. Rodičovské združenie pri Gymnáziu v Snine sa snaží v čo najväčšej miere pomáhať rozvoju školy a podporovať rozvoj mladej generácie. Má záujem, aby sa naši žiaci vzdelávali vo vyhovujúcom a príjemnom prostredí, aby mali kvalitnú materiálno-technické vybavenie pre realizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu. Toto je náš hlavný cieľ a my sa ho snažíme napĺňať. Prosíme Vás, venujte nám 2% z Vašich daní.

Tlačivo nájdete na linku: http://www.gymsnina.sk/_dokumenty/8.pdf.

Ďakujeme Vám za Vašu podporu.

• Prípravný kurz pre uchádzačov o štúdium na Gymnáziu v Snine

• Na základe požiadaviek uchádzačov o štúdium poskytujeme bezplatný prípravný kurz z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry s cieľom kvalitnej prípravy žiakov na prijímacie skúšky. Termíny jednotlivých kurzov budeme zverejňovať na webovom sídle školy a zasielať na e-mailové adresy zákonných zástupcov uchádzačov o štúdium, ak nám ich poskytnú.

Link na prihlásenie:

• Prijímacie konanie do 1. ročníka 2021/2022

• Pre deviatakov základných škôl ponúkame vzdelávanie v rámci nášho školského vzdelávacieho programu „Moderné vzdelanie s tradíciou“ s cieľom kvalitnej prípravy na vysokoškolské štúdium,

pre školský rok 2021/2022 otvárame 2 triedy v študijnom odbore 7902 J gymnázium,

profilácia žiakov je umožnená v 3. a 4. ročníku systémom voliteľných predmetov,

žiaci sa učia anglický jazyk a druhý cudzí jazyk si vyberajú z ponuky: francúzsky, nemecký jazyk, ruský a španielsky jazyk,

prihlášku na štúdium je potrebné podať do 16. 4. 2021,

termíny prijímacej skúšky sú 3. 5. 2021 a 10. 5. 2021,

profilovými predmetmi sú vyučovací jazyk a literatúra a matematika,

poradie žiakov, na základe ktorého sa budú prijímať na štúdium, bude zostavené na základe bodov za výsledky v prospechu na ZŠ, bodov za predmetové olympiády a súťaže, bodov za prijímaciu skúšku z vyučovacieho jazyka a literatúry a z matematiky,

pre uchádzačov organizujeme prípravný online kurz zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky - link na prihlásenie zverejníme čoskoro...