• Čitateľský strom

• Zapojili sme sa do projektu Čitateľský strom, ktorý zorganizovala Mestská knižnica Snina. Naši študenti vytvorlili jesenné listy so zaujímavými myšlienkami z prečítaných kníh a spolu s ostatnými sninskými stredoškolákmi pomohli ozdobiť čitateľský stom v našej mestskej knižnici.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Čítaj, tvor a zabav sa s Hviezdoslavom

Štvrtý októbrový pondelok je každý rok venovaný v našej škole Medzinárodnému dňu školských knižníc. Témou tohto ročníka bola „Radostná podpora zážitkového učenia školskou knižnicou“.

Netradičné hodiny slovenčiny naši žiaci strávili v školskej knižnici pri spoločenských hrach s tematikou života a diela P. O. Hviezdoslava, ktoré si sami pripravili.

K októbru už tradične patrí aj príprava záložiek a ich výmena so slovenskou či českou školou. Tie naše poputujú  do Čadce a do českého mestečka Mimoň.

• Stredoeurópsky deň stromov

• Dávajú nám kyslík, sú domovom pre množstvo živočíchov, v horúčave nám poskytujú tieň, sú zdrojom potravy, liečiv, dreva ako stavebného či palivového materiálu...

Pri príležitosti Stredoeurópskeho dňa stromov (20. október) sme v našej škole uskutočnili  aktivitu Zasaďme si svoj strom. Založili sme na školskom dvore stromovú alej, v ktorej bude mať odteraz každá trieda svoj stromček s vlastným menom. Na hodinách biológie sa študenti chopili krompáča, rýľov a motýk a vysadili tuje, ktoré odteraz budú skrášľovať prostredie školského dvora a aj po rokoch nám budú pripomínať tých. ktorí ich vysadili.

A tak k zeleni, ktorá spríjemňuje atmosféru počas vyučovania i mimo neho, pribudli tujky s menami: Pat a Mat, Jing a Jang, Rómeo a Júlia, Parťáčik a Kvinťáčik, Januľka a Peťuška, Ťevo a Džudi, Mikes a Mirsil, Džamila a Albína, Beckham a Mária.

• Adaptačný kurz

• Aj v tomto školskom roku sa naši prváci zúčastnili na adaptačnom kurze, ktorý pre nich pripravil inkluzívny tím. Prvý októbrový utorok venovali žiaci I. A aktivitám zameraným na rozvoj komunikačných schopností a tímovej práce.

• Deň smiechu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň smiechu.

Smejeme sa za smajlíkom, smejeme sa pod rúškom i bez neho. Robme všetko tak, aby nám bolo vždy veselo :)